skip navigation

14U SCHEDULE---AMERICAN DIVISION

  14U AMERICAN DIVISION  
  FRIDAY, MAY 20  
6:00 pm Premier Ohio CP 9   Canes Baseball 1 Foltz #2
6:00 pm  Ohio City Baseball 6  Diamond Boys Showcase 3

Watts Field

8:30 pm Force Ohio JA 10  T3 Warhawks BG 6 Foltz #2
     
  SATURDAY, MAY 21  
9:00 am Premier Ohio CP 9  Diamond Boys Showcase 0

Watts Field

11:15 am Canes Baseball 15  T3 Warhawks BG 5 Watts Field
1:30 pm Ohio City Baseball 16  Force Ohio JA 1 Watts Field
5:00 pm Canes Baseball  vs. T3 Warhawks BG Foltz #2
     
  SUNDAY, MAY 22  
9:00 am Diamond Boys Show 22  Force Ohio JA 6 VP#7
11:30 am T3 Warhawks BG 4  Canes Baseball 1 Pipeyard
12:30 am 14u American Semi  T3 Warhawks BG 3  Ohio City Baseball 2 Pipeyard
3:00 pm 14u American Semi Premier Ohio CP 7   D.B. Showcase 6 Pipeyard
5:30 pm Championship  Premier Ohio CP 10  T3 Warhawks BG 0 Pipeyard

 

14U SCHEDULE---CENTRAL DIVISION

  14U CENTRAL DIVISION  
  FRIDAY, MAY 20  
6:00 pm T3 Warhawks JP 15  Hitz Baseball 0

Pipeyard

8:30 pm T3 Warhawks KB 6  Force Ohio JM 4 Pipeyard
     
  SATURDAY MAY 21  
9:00 am Brecksville Bees 15  T3 Warhawks JP 1

Pipeyard

11:15 am Brecksville Bees 14  Hitz Baseball 7 Pipeyard
1:30 pm Williard Railhawks 5  Ohio Rebels 4 VP#7
1:30 pm Medina Sting 4   T3 Warhawks JP 2 Pipeyard
3:45 pm Medina Sting 11  Hitz   1 Pipeyard
     
  SUNDAY, MAY 22  
11:30 am T3 Warhawks KB 12  Ohio Rebels 2 VP#6
11:30 am Williard Railhawks 13  Force Ohio JM 5 VP#7
4:30 pm 14u Central Semi  T3 Warhawks KB 5  Brecksville Bees 4 VP#6
4:30 pm 14u Central Semi  Williard Railhawks 13  Medina Sting 12 VP#7
7:00 pm Championship  T3 Warhawks KB 15  Williard Railhawks 7 VP#7

 

14U SCHEDULE---NATIONAL DIVISION

  14U AMERICAN DIVISION  
  FRIDAY, MAY 20  
6:00 pm E80 Iron Pigs 12  Diamond Boys 7 VP#7
8:30 pm Bay Rockets 15  Ohio Grays 5 VP#7
     
  SATURDAY, MAY 21  
9:00 am Broadview Hts. Eagles 6  Force Ohio DD 4

VP#7

11:15 am North Coast USA 13  Force Ohio DD 7 VP#7
4:00 pm Broadview Hts. Eagles 6  Ohio Grays 5 Fields Park
3:45 pm E80 Iron Pigs 11  North Coast USA 10 VP#7
3:45 pm Bay Rockets 14  Diamond Boys 7 Watts Field
     
  SUNDAY, MAY 22  
2:00 pm Semifinal--Bay Rockets 14  E80 Iron Pigs 2 VP#6
2:00 pm Semifinal--Broadview Hts. 8  North Coast  0 VP#7
7:00 pm Championship  Broadview Hts 7 Bay Rockets 5 VP#6

 

FIELDS:

VP-- Victory Park

Pipeyard-- Pipeyard in Lorain

Maplewood-- Maplewood (Puritas) Fields

Foltz Park#2 Strongsville

Volunteer Park--Watts Field Strongsville

Fields-- Fields Park in Broadview Hts

Meijer-- Meijer Park in Seven Hills

Cobblestone--Cobblestone Park in Medina

Click here for link to the Field Locations Page

14u AMERICAN DIVISION STANDINGS

14u AMERICAN DIVISION          
  W L T PTS RA
Premier Ohio CP 2 0 0 +2 1
Ohio City Baseball 2 0 0 +2 4
Canes Baseball 1 1 0 0 14
Force Ohio JA 1 1 0 0 22
Diamond Boys Showcase 0 2 0 -2 15
T3 Warhawks BG 0 2 0 -2 25
           

 

14u NATIONAL DIVISION STANDINGS

14u NATIONAL DIVISION          
  W L T PTS RA
Broadview Hts. Eagles 2 0 0 +2 9
Bay Rockets 2 0 0 +2 12
E80 Iron Pigs 2 0 0 +2 17
North Coast 1 1 0 0 18
Force Ohio DD 0 2 0 -2 19
Ohio Grays 0 2 0 -2 20
Diamond Boys 0 2 0 -2 26

 

14u NATIONAL DIVISION STANDINGS

14u NATIONAL DIVISION          
  W L T PTS RA
Broadview Hts. Eagles 2 0 0 +2 9
Bay Rockets 2 0 0 +2 12
E80 Iron Pigs 2 0 0 +2 17
North Coast 1 1 0 0 18
Force Ohio DD 0 2 0 -2 19
Ohio Grays 0 2 0 -2 20
Diamond Boys 0 2 0 -2 26